Предаване на знамето от випуск 2026
- pgtsamokov
- 15.05
- време за четене: 2 мин.

В Професионална гимназия по туризъм – Самоков се проведе едно от най-вълнуващите и символични събития в училищния календар – предаването на знамето и изпращането на зрелостниците от Випуск 2026. Салонът на училището се изпълни с празнично настроение, музика, аплодисменти и искрени емоции.
Дванадесетокласниците тържествено предадоха училищното знаме на своите наследници от XI клас. Този ритуал, съхраняван през годините, символизира приемствеността, отговорността и уважението към традициите на ПГ по туризъм.
Тържеството беше обогатено от впечатляващо музикално изпълнение на Назад назад, моме Калино, с музикален акомпанимент на акордеон от господин Адриян Чучуков. Народната песен, изпълнена от ученичката от 9 а Мария Илиева от 9 а и присъствие и майсторство на акордеониста внесоха топлина и тържественост, превръщайки момента в истинско преживяване за всички присъстващи.
Директорът на гимназията, госпожа Борислава Хаджийска, отправи своето тържествено обръщение към зрелостниците. В словото си тя подчерта значимостта на техния труд, постигнатите успехи и увереността, с която напускат училището.
Тя им пожела смелост, доброта и устрем в следващите стъпки от житейския им път.
От името на Випуск 2026 дванадесетокласничката Анелия Петрова от 12 б клас произнесе емоционално слово, изпълнено с благодарност към учителите, спомени за общите години и пожелания към по-малките ученици.
Нейните думи докоснаха всички присъстващи и напомниха, че училището е не само място за знания, но и дом на приятелства и ценности.
По време на церемонията бяха връчени забавни грамоти на изявени ученици за различни постижения и резултати, активно участие в училищния живот и принос към името на ПГ по туризъм по инициатива на госпожа Десислава Станойкова.
Грамотите "Редовен ученик" бяха връчени от господин Румен Тодоров на Владо Москов от 12 а клас, Росица Найденова от 12 в клас и Константин Георгиев от12 в клас.
Категорията " Майстор на импровизацията" получи Валентин Симеонов от 12 б клас с усмивка и прегръдка от госпожа Ваня Мартинова.
"Майстор на драматичното закъснение" отиде при Вергиния Иванова от 12 б клас от ръцете на господин Свилен Докузов.
Борислава Хаджийска връчи на Пламен Митов от 12 б клас приза в категория "Незабравим почерк".
"Баланс между свобода и правила" бе последната забавна грамота за Мариянка Боянова от 12 б клас и й бе поденсена от госопдин Красимир Димитров.
Това беше момент на гордост както за учениците, така и за техните учители и родители.
Тържеството завърши със снимки, прегръдки и пожелания за „На добър час“.
Зрелостниците поеха по своя нов път – уверени, подготвени и вдъхновени, а училището ги изпрати с обич и гордост.
Тържеството подготви госпожа Десислава Станойкова, а технически обезпечи господин Явор Аршинков.
Цялото тържество:

















































































































Коментари