top of page
Търсене

Ученици от ПГ по туризъм – Самоков стартираха обучение по програма „Еразъм+“ в Шкойдиц, Германия

  • pgtsamokov
  • преди 2 часа
  • време за четене: 1 мин.

На 15 юли 2026 г. група ученици от Професионална гимназия по туризъм – Самоков започнаха своето обучение по програма „Еразъм+“ в град Шкойдиц, Германия. Мобилността ще продължи до 26 юли 2026 г. и е насочена към усвояване на знания и практически умения, свързани с една от най-актуалните теми в съвременното образование – изкуствения интелект (ИИ).


В рамките на двуседмичния престой осемте участници ще се запознаят с основните принципи на работа на технологиите, базирани на изкуствен интелект, както и с възможностите за тяхното приложение в сферата на туризма, хотелиерството и обслужването на клиенти. Обучението включва интерактивни занятия, практически задачи, работа в международна среда и обмен на добри практики с партньори от Германия.


Проектът предоставя на учениците възможност не само да развият своите дигитални компетентности, но и да подобрят комуникационните си умения на чужд език, да изградят нови приятелства и да се запознаят с културата и традициите на приемащата страна.


Придружаващ учител на групата е Явор Аршинков, който ще подпомага участниците по време на обучението и ще съдейства за успешното изпълнение на всички дейности, заложени в програмата.


Ръководството на ПГ по туризъм – Самоков изразява увереност, че участието в проекта ще бъде изключително полезно за учениците и ще допринесе за тяхното професионално и личностно развитие. Натрупаният опит и придобитите знания ще бъдат споделени с училищната общност след завръщането им в България.


Пожелаваме на всички участници успешно обучение, много нови знания, вдъхновяващи срещи и незабравими впечатления от престоя им в Германия.



 
 
 
bottom of page